104 Görüntülenme
Intikam Kılıcı
4.4 IMDB Puanı

Intikam Kılıcı

(Sword of Vengeance)
Yönetmen
Senaryo Julian Unthank, Matthew Read

2015 yılında İngiltere’de gösterime giren aksiyon macera ve dram filmi Sword of Vengeance’in yönetmen koltuğunda Jim Weedon yapmıştır. Filmin senaryosunu ise Julian Unthank ve Matthew Read kaleme almıştır. Filmin oyuncuları arasında Stanley Weber, Karel Roden, Dave Legeno, Annebelle Wallis ve Ed Skrein bulunmaktadır.


Milattan sonra 1066'da Hastings Savaşı'nın ardından "Harrowing" olarak bilinen bir olay meydana gelir. Olaya göre William The Conqueror, birkaç yarım kalmış işi temizlemek için ordularını Kuzey İngiltere'ye göndermiştir. William'ın savaş lordu Earl Durant liderliğindeki ordu bu yarım kalmış işleri halleder ve 100.000'den fazla Sakson öldürür. Durant, katliamın ardından sahadan çekilir ve oğulları Artus ve Romain ile düzen kurar ve hayatta kalan Saksonların geri kalanının korku içinde yaşamalarına neden olur.


Filmin giriş sahnesi 1066 Hastings Savaşı'ndan sonra Fatih William tarafından işlenen geniş soykırım örneği olayları hakkında bilgi vermektedir. Ancak film, Norman prensi Shadow Walker'ın (Stanley Weber) İngiltere'nin kuzeyini yöneten amcası acımasız Earl Durant'tan (Karl Roden) intikam alma çabalarını anlatmaya devam ederken, bir tarih dersi açısından oldukça fazlası olduğunu da kanıtlamaktadır. 


Durant'ın askerlerine yollarında gidip gelmek için ücret ödemek yerine katletmeyi tercih eden Shadow Walker, babaları işleri ile uğraştığı sırada bölge bakan oğulları Artus ve Romain'in dikkatini çekiyor. Toplu katliamların korkusu ile ormanda yaşayan korkulu Saksonlar bir işbirlikçi ve yardımcı bulmaktan mutlu olacakları beklenirken adamı yemek yerken bulduklarında döverek hapse atarlar. Ancak, Romain ve askerleri Saksonların kurduğu yerleşkeye saldırırken Shadow Walker hapisten kaçıp daha sonra Romain hayatı pahasına kaçarken gözünü çıkarması ile işleri bir sonraki aşamaya taşır. Bu başarısının sonucu olarak Saksonlarla bağ kurar ve Durant ailesinin zulmüne son vermelerine yardım edeceğini söyler.


Bununla birlikte, Durant ailesi olanların altında kalmaz ve Artus adamlarıyla birlikte köyü yakmak için gelir. Shadow Walker, savaşta yapabileceklerini kanıtlar ve Artus, Saksonlar tarafından ele geçirilir. Romain, kardeşini serbest bırakmaları için köye tekrar girer ve Shadow Walker tarafından öldürülür ve bu da iş için çıktığı seyahatinden dönen Durant'ı kızdırır.