322 Görüntülenme
İlk Mucizem
7.0 IMDB Puanı

İlk Mucizem

(My First Miracle)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Yale Productions
  • Film Süresi 111 dakika

Senaristliği ve yönetmenliği Rudy Luna tarafından yapılan dram ve romantik türündeki film My First Miracle, Myelodisplastik Sendrom adı verilen ender bir kanser türü olan 16 yaşındaki Angelica'nın hikâyesi, normal bir hayat yaşamaya çabalaması ve çok geç olmadan ilk gerçek aşkını bulma umutlarını anlatmaktadır.


Noel’den birkaç gün önce 17 yaşındaki bir kızın gerçekten Noel için istediği tek şey, 18 yaşına kadar gelme şansıdır. Angelica (Katya Martín), kemik iliğinin kötü kan hücreleri üretmesine neden olan nadir bir kanser olan Myelodisplastik Sendroma sahiptir. Doğru kemik iliği donörü ile tedavi edilebilir, ancak bu tür bir bağış bulmanın zor olduğu gibi bir eşleşme bulmak da zordur. Babası Mark (Matthew Rauch) ve annesi Heidi (Valerie Cruz) faturaları ödemek için çok çalışıyorlardır ve kemoterapi çok pahalıdır ama aksi takdirde yapabilecekleri tek şey beklemektir.


Bu arada Brandon (Quinton Aaron), kemik kanseri olan küçük kardeşi Tommy'ye (Elijah Jacob) bakmak için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır ve aynı zamanda kemoterapi arkadaşı Angelica'ya tatlı bir şekilde aşıktır. Ebeveynleri ona Jelly demektedir, ancak bunu sadece onu kızdırmak için tipik ebeveyn tarzında yapmaktadırlar. Ancak çoğunlukla, hem Jelly hem de Tommy aynı hastane düzenindedir en azından Sean (Juan Castano) adında evsiz bir genç Jelly’nin hayatına girene kadar böyle devam eder.


Sean ve çello çalan Charlie (Sean Patrick Flanery) sokaklarda zor durumda yaşamaktadır, ancak her ikisi de, çaldığı sırada Charlie'nin şapkasına para koymak için duran Jelly'yi ilk kez gördüklerinde şaşırırlar. Sean anında vurulmuştur, ama Charlie için çok uzun zaman önce tanıdığı birine benzemektedir ve o anda ikisinin de hayatı değişir.


Ancak Jelly hala bir donör eşleşmesine ihtiyaç duymaktadır, Sean ise onu kendi küçük kız kardeşinden (Jessica Cherniak) bile uzak tutan bir ailede yaşayan kardeşinden bile saklamaya zorlayan sorunlu bir geçmişe sahiptir. Charlie, iyi niyetli Peder Lawrence'ın (Jason London) bile yardım edemeyeceği, geçmişinden gelen iblislerin peşini bırakmaz ve hem Brandon hem de Jelly’nin ailesi, hastane faturalarının ağırlığı altında mali krizlerle karşı karşıyadır. Hiçbirinin mutlu sona sahip olması imkansız görünmektedir, ancak işyerindeki mucizevi bir ipucu ile birisinin bunu başarma şansının olduğu ortaya çıkar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum