12 Görüntülenme
İhbar
8.1 IMDB Puanı

İhbar

(Dhamaka)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 103 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ram Madhvani, Puneet Sharma

Arjun Pathak ana haber spikeriyken bir an da kendisini basit bir radyoda program sunarken bulan bir adamdır. Arjun sadece işini değil ayrıca karısını da bu düşüş esnasında kaybetmiştir ve hayatının en kötü dönemini yaşamaktadır. Fakat Arjun çalıştığı radyoya gelen bir telefon üzerine hayatını geri alma fırsatı görür ve bu fırsatı sonuna kadar değerlendirmeye karar verir. 


Arjun her sabah olduğu gibi radyo programına gider ve gelen telefonları cevaplamaya başlar. Ancak bu sefer arayan bir teröristtir ve ona kısa süre içinde aynı bölgede bulunan köprünün havaya uçacağını söyler. Ama Arjun bu tehdide inanmaz ve teröriste resti çeker. Aradan kısa bir süre geçmiş ve Arjun gözleri ile çöken köprünü ve yüzlerce kişinin ölümünü izlemektedir. Bir an da şoka giren ancak bu şoku hemen atlatan ve bu durumu fırsata çevirmesi gerektiğini düşünen Arjun hemen teröristi konuşturmaya devam eder. Bu sırada da eski patronu ile bağlantı kuran ve olayı bir tek kendisinin canlı olarak sunacağını söyleyen Arjun, eski patronundan da yayın izni alır. 


Her şey hazırdır, ufak bir televizyon stüdyosu, gerekli bağlantılar, Arjun ve terörist konuşmaya devam ederler. Ancak terörist henüz eylemlerini bitirmemiştir ve yakında bir patlama daha olacaktır. Bu sırada köprüdeki olayı bildirmeye Arjun’un eski karısı da gitmiştir. Ama Arjun henüz neler olduğunun ve daha neler olacağının bilincinde değildir. Eski işini ve lüks yaşantısını geri isteyen Arjun korkunç bir olaya kendisini dâhil etmiştir ve kontrolün kendisinde olduğunu sanması da yaptığı en büyük hatadır. 


4k film formatıyla sizlerle olacak ve gerilim ile aksiyon kategorilerinde yerini alan Dhamaka isimli filmde Ram Madhvani filmin hem yönetmenliğini üstlenmiş hem de Puneet Sharma ile birlikte filmin senaryosunda birlikte çalışmıştır. Kartik Aaryan, Amruta Subhash ve Mrunal Thakur isimleri ise filmin başrol oyuncu kadrosunda bulunan isimlerdir. 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum