6 Görüntülenme
Hayat Beklemez
6.5 IMDB Puanı

Hayat Beklemez

(Here Today)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Alan Zweibel, Billy Crystal

Charlie yaşı geçkince, eski ve artık işinde ustalaşmış bir yazardır. Charlie bir yazar olduğu için pek çok yazarda olduğu gibi kendisi de zaman içinde gerçek dünya ile aklındaki hayal dünyası arasındaki çizgiyi iyice göremez olmuştur. Bu sırada başka bir yerde Emma adındaki henüz çok genç ve hayalperest bir kadın kendince ünlü bir şarkıcı olmayı istemektedir. Emma bu hayali için sokaklarda şarkı söylemekte, para kazanmakta ve kendince deneyim kazanmaktadır. Charlie günlerden bir gün yine etrafta amaçsızca dolaşırken Emma ismindeki bu genç hayalpereste rastlar. Charlie tam da bu sırada kendisine ilham verecek ve yeni yazılar yazmasını sağlayabilecek bir konu arayışı içindedir. 


Charlie, New York sokaklarındaki bu genç şarkıcıya rastladığında aramış olduğu ilham kaynağını bulduğunu düşünür ve bu yüzden de Emma’yı daha yakından tanıması gerekmektedir. Charlie kolay kolay güvenen bir tip değildir ve Emma’ya da aynı şüpheci yaklaşımla yaklaşmıştır. Charlie ile Emma kısa sürede tuhaf bir dostluk başlatırlar ve Charlie’nin de şüpheciliği yavaş yavaş yok olmaya başlar. Çünkü Emma oldukça cana yakın biridir ve içi ve dışı aynı olan insanlardandır. Charlie bunu anladığı zaman artık bu genç hayalpereste yardım etmeye karar verir ve Emma’nın tüm hayallerini keşfe çıkar. 


Billy Crystal’ın hem yazıp hem de yönetmiş olduğu Türkçe dublajlı ve 4k formatlı Here Today filminde başrol oyuncu kadrosunda yine Billy Crystal’i görmekteyiz. Ancak Crystal’a bu kadroda Tiffany Haddish ve Sharon Stone gibi güçlü oyuncular da eşlik etmektedir. Charlie genç Emma’ya nasıl güvenmeyi başarmıştır? Emma’nın şarkıcılık dışında da başka hayalleri bulunmakta mıdır? Charlie, Emma’nın şarkıcı olma hayalini gerçekleştirmesinde yardımcı olabilecek midir? Charlie bu genç kadında aradığı ilham kaynağını bulup, yeniden güzel yazılar yazmaya başlayabilecek midir? Bu iki farklı kişinin dostluğu uzun soluklu olabilecek midir, yoksa birisi gençliğinin baharında diğeri ise son demlerinde olan bu iki zıt kutup bir noktada yollarını ayırmak zorunda mıdır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın