5 Görüntülenme
Hafıza Kaybı
5.9 IMDB Puanı

Hafıza Kaybı

(Senior Moment)
Senaryo Kurt Brungardt, Christopher Momenee

Hayatının son deminde ehliyetini kaybettiği sırada bir yandan da hayatının belki de son aşkını bulan Victor isimli haylaz bir adamın başına gelenlerin anlatıldığı 4k formatlı Senior Moment isimli film Victor’un kendini tutamayıp kendinden çok genç birisi ile bir araba yarışına girmesi ve sonrasında yaşadıkları anlatılmaktadır.


Victor ve eski dostu Sal bir gün Victor’un göz bebeği olan klasik arabası ile şehir turuna çıkarlar ve turun sonunda da gün yerini geceye bırakmıştır. Tam eve dönecekleri sırada yanlarında duran genç bir adamın kışkırtmasına dayanamayan Victor hayatının hatasını yapar ve bu genci araba yarışına davet eder. Yarışın sonunda Victor yeniden eski günlerdeki gibi hız heyecanını yaşar çünkü kendisi zaten NASA emeklisi bir test pilotudur. Her şey harikadır ve yeniden hızı yaşamıştır ve yolda da mükemmel hareketlerle arabasına birçok defa pati çektirmiştir. Fakat bu heyecanı kısa sürer ve polis arabasına el koyar. Ancak bu da yetmemiştir ve ehliyeti geri alınır. Olaya itiraz eden Victor mahkeme çıkar ancak yargıcın kararı açıktır. Victor bir hafta sonraki ehliyet sınavından geçmek zorundadır yoksa ne ehliyetini ne de arabasını bir daha asla göremeyecektir. 


Bu bir hafta süresinde her yere yaya ya da otobüs ile gitmek zorunda kalan Victor bu yaya turları sırasında bir markette güzeller güzeli yaşıtı Caroline’ı gördüğünde hayatının da son aşkıyla karşılaştığını anlar. Victor hemen eski çapkın tavrını takınır ve hemen Caroline’ın kalbini kazanır ve ikili birlikte olmaya başlarlar. Fakat kısa bir süre sonra Victor güzel sevgilisini kendilerinden çok genç bir sanatçı bozması ile gördüğünde başta buna çok üzülür ancak üzülmeye vakti olmadığını ve savaşarak sevgilisini kazanması gerektiğine karar verir. Victor bir taraftan sevgilisinin kalbini geri kazanmak ve diğer taraftan da ehliyetine ve klasik arabasına geri kavuşmak için uğraş vermek zorundadır. Victor bu zorlu savaşları nasıl aynı an da verecektir?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum