378 Görüntülenme
Günbatımından Şafağa 2
4.1 IMDB Puanı

Günbatımından Şafağa 2

(Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Dimension Films, Los Hooligans Productions, A Band Apart
  • Film Süresi 88 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Scott Spiegel, Boaz Yakin, Scott Spiegel, Duane Whitaker
Ödüller 1 ödül

Serinin ikinci filmi olan Günbatımından Şafağa 2’nın yönetmenliğini Scott Spiegel yapmıştır. Filmin senaryosu Boaz Yakin, Duane Whitaker ve Scott Spiegel tarafından kaleme alınmıştır.


Bir otelde, Barry (Bruce Campbell) ve Pam (Tiffani Thiessen) adlı iki avukat asansöre girerken görülüyor. Asansör içindeyken ani bir durma noktasına gelir. Pam ve Barry araştırmaya başlar ve asansörün çatısında bir cesetle karşılaşır. Aniden saldırıya uğrarlar ve bir grup yarasa tarafından öldürülürler.


Bir sonraki sahne Buck (Robert Patrick) ile ilişkiye girmektedir ve seyirci kısa sürede açılış sahnesinin Buck'ın izlediği bir film olduğunun farkına varıyor. Daha sonra haberleri izlemek için kanalları değiştirir ve eski suç ortağı Luther'in (Duane Whitaker) hapishaneden kaçtığını öğrenir. Buck ayrıca Teksaslı korucu Otis Lawson'ın (Bo Hopkins) onu aradığını öğrenir. Kısa bir süre sonra Buck, Otis'le beklenmedik bir şekilde karşılaşır ve Otis ayrıldığında Buck, Luther'den bir telefon alır. Eski çeteyi tekrar bir araya getirmek isteyen Luther, Buck ile Meksika'daki, El Coyote'ta buluşmayı ayarlar. Buck, C.W. Niles, Jesus Draven ve Ray Bob'dan oluşan eski takımı toplamaya başlar.


Buck, C.W., Jesus ve Ray Bob, Luther'i bekledikleri motelde bir oda ayırırlar. Luther, arabasıyla giderken bir yarasaya çarpıp öldürür ve arabasının bozulmasına neden olur. Araba çalışmadığında Luther yakındaki bir bara, Titty Twister’a yürür. Arabanın arızalanmasını anlatmak için bardan Buck'ı arar. Bu arada Luther, barmen Razor Eddie tarafından El Coyote'ye götürülmesi teklif edilir. Ancak Razor Eddie (Danny Trejo) Luther'in çarptığı yarasayı öğrenince geri döner. Yarasanın aslında arkadaşı Victor (Joe Virzi) olduğunu fark eden Victor ve Razor Eddie, Luther'e saldırmaya devam ederek onun bir vampire dönüşmesine neden olur.


Motelde ise Jesus motele vardığında karşılaştığı Lupe (Maria Checa) birliktedir. Sonrasında, Lupe duş alırken Jesus uyur. Luther, Lupe'nin olduğu pencereye yarasa formunda gelir ve onu öldürür. Jesus uyanır ve giyinmeye başlar. Banyodaki su sesinin kesildiğini ve banyo kapısının altından sızan bir kan birikintisini fark eder. Araştırmaya gider ve kapıyı açmaya çalışır. Luther'in arkasından kapıyı tekmeleyerek açar ve Lupe'nin cesedinin banyoda cansız yattığını görür. Luther daha sonra Jesus’a saldırır. Lupe bir vampir olarak yeniden canlanır ve o da Jesus’a saldırır. Jesus, Lupe'yi kafasını keserek öldürmeyi başarır ve sonra kaçmak için pencereden dışarı atlar.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın