516 Görüntülenme
Görevimiz Tehlike 4 Hayalet Protokol
7.4 IMDB Puanı

Görevimiz Tehlike 4 Hayalet Protokol

(Mission: Impossible - Ghost Protocol)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Bad Robot
  • Film Süresi 132 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Bruce Geller, Josh Appelbaum, André Nemec
Ödüller 5 ödül & 30 Adaylık.

IMF, Kremlin'in bombalanma olayına karışmıştır ve devlet IMF’yi reddetmiş, hiçbir destek sunmamaya başlamıştır. Ajan Ethan Hunt ve yeni ekibi, IMF’nin adını temize çıkarmak için desteksiz bir şekilde olayı çözmek için göreve atılırlar.


Kobalt takma adına sahip bir terörist olan Kurt Hendricks, bir Nükleer Savaş başlatmayı planlıyordur ve Sabine Moreau adında bir katili, Kremlin'deki kayıtları silerken Budapeşte'de bulunan Rus fırlatma kodlarını çalması için tutar. Ethan ve ekibi de Kremlin’e giderek Kobalt’ı durdurma görevini alırlar. Ethan ve ekibi Kremlin’e girdiğinde bir eşylerin ters gittiğini anlamışlardır. Kendileri başka bir bölümde bulurken Kremlin’in diğer tarafında bulunan teröristler saraydan bir şeyler çalmaya ve insanları öldürmeye başlarlar. Bu sırada Ethan’ın telsizine de girmeyi başarmış olan teröristler, sarayı bombalarlar ve bunu IMF’nin üstüne yıkarlar. Ethan gözlerini açtığında kendini bir yatağa kelepçeli halde, başında bir Rus askerle bulur. Ethan hastaneden kaçmayı başarır ve patlamanın asıl faillerinin kimler olduğunu öğrenir. Bakan, Ethan’a teslim olmasını ya da destek almadan olayın asıl suçlularını bularak teslim etmesi gerektiğini söyler. Bunun üzerine Ethan bir ekip kurarak Kremlin olayını çözmek üzere göreve çıkar.


Görevimiz Tehlike 4 filminin yönetmenliğini, İnanılmaz Aile serisinin senaristliğini yapmış olan 2 Oscar sahibi Brad Bird üstlenmiştir. Filmin senaristliğini Josh Appelbaum ve Bruce Geller birlikte yapmışlardır. Filmin oyuncu kadrosunda, Oscar ödülü kazanmış film Top Gun’ın başrolü olan 3 Oscar’a aday gösterilmiş oyuncu Tom Cruise, Michael Nyqvist, 2 Oscar kazanmış olan Precious filminde rol alan Paula Patton, Simon Pegg, 6 Oscar kazanmış The Hurt Locker’da oynamış olan 2 Oscar’a aday gösterilmiş oyuncu Jeremy Renner, Vladimir Mashkov ve Samuli Edelmann gibi isimler bulunmaktadır. 


Aksiyon, gerilim ve macera kategorilerinde karşımıza çıkan Görevimiz Tehlike 4 filmi, 21 Aralık 2011 tarihinde gösterime girmiştir. 132 dakika süren filmin IMDb puanı 7.4’tür. Amerika yapımı olan film, İngilizce, Rusça, Fransızca, Arapça ve İsveççe dillerindedir. 145 milyon dolar büyçesi olan film dünya çapında 694 milyon dolar civarı gişe yapmıştır. 5 ödül kazanan film, 30 ödüle de adaylığını koymuştur.

Resimler 5

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum