97 Görüntülenme
Görev Uğruna
3.5 IMDB Puanı

Görev Uğruna

(Decommissioned)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 80 dakika
Kategori

Timothy Woodward Jr. tarafından yönetilen ve Sean Ryan tarafından senaryosu yazılan Decommissioned filmi aksiyon ve gerilim türündedir. Yönetmen Woodward daha önce Cinayet Anatomisi (2017) ve İyi, Kötü ve Ölü (2015) filmlerinde yönetmen olarak görev almıştır ve Sean Ryan ise ona İyi, Kötü ve Ölü (2015) filminin senaristi olarak daha önce eşlik etmiştir. Filmin başrollerinde Johnny Messner, Estella Warren ve Vinnie Jones bulunmaktadır.


Bir gece Washington’da bir depoda bir çok ceset keşfedilir ve CIA hemen olaya el koyar ve araştırmaya başlar. Soruşturma sırasında bir şüpheliyi tutuklarlar ve sorgulamak için bir sandalyeye bağlarlar. Ancak adam bağlı olduğu yerden kurtulup bütün ajanları öldürmüştür. Şüpheli John Niles adında eski bir CIA ajanıdır. John CIA ajanı olarak hayatına ara vermiştir ve ailesi ile birlikte vakit geçirmektedir. John özel bir ajandır çünkü başkana yakın olan nadir ajanlardan bir tanesidir.


Eski ajan John, ailesinin kaçırıldığını öğrendiğinde, onları kurtarmak için yola çıkar, ancak rehin tutulduklarını ve Başkan'a suikast yapma görevini yerine getirmediği sürece serbest bırakılmayacağını keşfeder. Ailesini tutan adamları alt etmek ve ailesi için saat dolmadan suikastın ilerlemesini önlemek için gelişmiş becerilerini kullanmalıdır. CIA, John’un yeni seçilen başkana suikast düzenlemesini yoksa eşinin ve çocuklarının başına kötü şeyler geleceğini söylemektedir. Onu eğiten ve yetiştiren kurum bu sefer onu kullanmaya başlamıştır ve ona ihanet etmiştir. Bu sırada John’u kaçırıp bağladıkları depoda ondan istediklerini zorla yapmasını istemektedirler ancak John tahmin ettiklerinden daha yetenekli çıkar ve bağlı olduğu yerden kurtulup oradan çıkmayı başarır.


Tutsaklıktan kurtulan John şimdi ailesini kurtarıp CIA’den intikam almanın peşine düşer. CIA her ne kadar istediklerini yerine getirirse sorun çıkmayacağını söylese de John’un aklında sadece ailesi vardır ve onlara ulaşana kadar durmaya niyeti yoktur. Bu sırada Michael Price adlı CIA ajanı ise John’un tarafını tutmaya ve ona yardım etmeye karar vermiştir. İkili Amerikan gizli servisine karşı bir savaş açar ve John eşine ve çocuklarına ulaşmadan bu savaşı bitirmeyecektir ya da yeni ABD başkanını öldürmesi gerekmektedir.


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın