334 Görüntülenme
Genç Cadı
4.9 IMDB Puanı

Genç Cadı

(Ruby Strangelove Young Witch)
Yönetmen
Senaryo Luke Garrett

Ruby Strangelove Young Witch filminde 8 yaşındaki genç bir çocuk olan Ruby ve sahip olduğu olağan dışı yetenekleri konu edinmektedir. Daha henüz 8 yaşındayken Ruby (Seanna Pereira), bu yeteneklerini yeni yeni keşfetmiş bir durumdadır. Bu keşfin ardından kısa bir süre sonra Ruby’ in, kendisinin doğumu sırasında ortadan kaybolmuş olan ve bir daha da hiçbir şekilde bulunamamış olan annesi Sara (Twinnie Lee Moore); yaklaşmakta olan büyük bir kötülük hakkında Ruby’i uyarmaya çalışır. Bir çeşit sihirli aynanın içerisinde kendisini gösteren annesi, hem kızını uyarmaya çalışır hem de ondan, kendisini bu içinde sıkışıp kalmış olduğu paralel evrenden kurtarmasını ister.


Paralel ve gerçek evrenin hizalanacağı ve ikisinin arasında bir çeşit sihirli bir geçidin açılacağı bir gece, Ruby’ in okulunda bulunan “Grupların Savaşı” adındaki etkinliğin olacağı güne denk gelir. Ruby’in doğuştan gelen müzik yetenekleri sayesinde, okuldaki zorbalardan oluşan başka bir müzik grubunu yenip, aynı zamanda da annesini ve diğer arkadaşlarını bu kötülükten kurtarması gerekiyordur. Bu küçük kasabada kime güveneceğini bile bilmeyen Ruby, kendisini çok seven babası Ted’in (Ed Stoppard) ve en iyi arkadaşı olan Scooter’ın(Chenuse Aitchedji) yardımını alacaktır. Artık dikkatini toparlamalı ve bambaşka bir dünyaya giriş yapmak için hazır olmalıdır.


IMDb’ den 4.9 alan macera ve fantastik temalı bu aile filminin yönetmenliğini yapan isim Evgeny Ruman. Yapımın konusunu ise Luke Garrett yazıyor. Moshe Diamant ve Dic Rudolph tarafından prodüktörlüğü yapılan filmin, çekimlerini tamamlaması için harcadığı bütçeye ya da gişelerden elde ettiği gelirlere dair bir bilgi bulunmamaktadır.


Film ve sinema sektöründe olan, IMDb harici platformlardan da ortalamaya yakın bir puan alan filmin oyuncu kadrosunda ise başrol karakteri olarak gözüken Ruby Strangelove’ u, çocuk oyuncu Seanna Pereira oynamakta. Ruby’ in babası olarak filmde yer alan Ted rolünde ise Ed Stoppard bulunuyor. Ruby’ in annesi olan Sara karakterini ise Twinnie Lee Moore canlandırıyor. Danforth rolünde ise Oscar ödülü bulunan dünyaca ünlü bir aktör olan Stephen Rea kendini göstermiş durumda.