415 Görüntülenme
Gece Nöbeti
5.5 IMDB Puanı

Gece Nöbeti

(The Night Clerk)
Senaryo Michael Cristofer

The Night Clerk yani Resepsiyonist, Michael Cristofer tarafından yazılan ve yönetilen 2020 tarihli bir Amerikan polisiye ve dram filmidir. Bart Bromley annesiyle birlikte yaşayan ve Asperger sendromu olan 20’li yaşlarında bir gençtir. Geceleri bir otelde resepsiyonist olarak işe başlayarak bir odaya gizli kameralar yerleştirir ve asperger sendromu olduğu için insanların bu videolarını izleyerek normal insan hareketlerini taklit edip garipliklerinden kurtulmak ister. Bart, gece vardiyasında kısa süre önce giriş yapmış olan Karen'ı izlemeye başlar. Onu vardiyasından sonra evine gittiğinde bile izlemeye devam eder. Bart, Karen'ın tanımadığı bir adamı odasına soktuğunu görür. Tartıştıktan sonra adam onu dövmeye başlar. Bart videodan Karen’in bir silah düşürdüğünü fark eder ve olayların gerginliğinin artacağını anlar ve onu kurtarmak için otele gider. Otele gittiğinde silahlar çoktan ateşlenmiş, olanlar olmuştur.


Jack, otel odasından içeri girdiğinde bir kadının yerde ölü şekilde yattığını görür. Jack hemen 911'i arar ve yardım çağırır. Bart bunu görünce panik yapar ve derhal gizli kameraları kaldırır, ancak arkasında unuttuğu bir şey vardır. Arkasında bütün video kayıtlarının içinde olduğu bir hafıza kartı kalmıştır. Bunu ilk başta fark edemeyen Bart, daha sonra onu geri almak zorunda kalacaktır. Artık işin içine FBI’da katılmıştır ve Bart’ın kendini bir şekilde kurtarması gerekir. Polisin gözünde bir cinayet zanlısı olarak görünse bile işin aslı bu değildir. Filmin ilerleyen sahnelerinde Nick, Andrea’nın sevgilisi ve katili, Bart’ın her şeyi bildiğini ve hatta videonun elinde olduğunu öğrenir. Nick’in, Bart’ı ortadan kaldırmaktan başka çaresi kalmaz. Ancak Bart’ın hafıza kartını kolayca vermeye hiç niyeti yoktur. Detektiflere bu hafıza kartını bir şekilde ulaştırması ve kendini aklaması gerekir.  


Michael Cristofer’ın yazıp yönettiği The Night Clerk filminin vizyona giriş tarihi 7 ağustos 2020. Filmin oyuncu kadrosunda Bart’ı canlandıran Tye Sheridan ve FBI polisini canlandıran Helen Hunt gibi ünlü isimler yer alıyor. Yine Bart’ı canlandıran isim X-Men ve Joe gibi filmlerden tanıdığımız başarılı oyuncu Tye Sheridan. Bu karakterin de hakkını fazlasıyla vermiş.