30 Görüntülenme
Finch
7 IMDB Puanı

Finch

(Finch)
Senaryo Craig Luck, Ivor Powell

Gezegen solar felaketi atlattıktan sonra artık şimdiki gibi kolayca yaşanılabilen bir yer değildir. Kum ve solar fırtınaların devam ettiği gezegende hava ısısı ise 150 derece olmuştur. Artık bu yüzden kimse dışarıda bir hayat kuramaz hale gelir ve geriye kalan bir avuç insan ise yer altında yeni bir yaşam tarzına alışmak zorunda kalırlar. Finch ise geriye kalan bir avuç insandan birisidir ve köpeği ile birlikte yer altında bu yeni yaşam tarzına ayak uydurmaya çalışmaktadır. Fakat Finch’in canını sıkan bir olay aklından çıkmamaktadır.


4k formatındaki filmde Finch’in köpeğinden başka kimse kalmamıştır ve giderek yaşlanan Finch sadık köpeği Goodyear’in kendisi öldükten sonra bu yeni hayat koşullarında yaşayamayacağını düşünmektedir. Bu duruma çok üzülen Finch öldükten sonra köpeğinin hayatına devam etmesini sağlamak istemektedir ve sonunda da bunu nasıl yağacağını bulur. Finch bir robot tasarlayacaktır ve bu robotu da köpeğine bakması için eğitecektir. 


Bir robot yaratmak için kolları sıvayan Finch sonunda Jeff adını verdiği robotu yaratmayı başarmıştır ancak her şey bu kadar kolay değildir. Çünkü sırada Jeff’e sıfırdan her şeyi öğretmek vardır. Ölüme yaklaştığını hisseden Finch son bir yolculuğa daha çıkmaya karar verir ve özel olarak hazırladığı arabasını, sadık köpeği Goodyear’ı ve yeni robotu Jeff’i de alarak yola koyulur. Bu güzel aile yolda birçok maceralar yaşarlar ancak en önemlisi Jeff’in insan olmanın ne demek olduğunu öğrenmesidir. İnsan olmanın ne denli zor olduğunu ve insanların sadece küçük anlar için yaşadıklarını öğrenen Jeff ayrıca Goodyear’a bakmayı da öğrenmelidir. Finch, Goodyear ve Jeff bu yeni yaşam yeri bulma ve yeniden her şeyi öğrenme macerasında acaba neler yaşayacaklardır? Jeff gerçekten de insan olmanın ne demek olduğunu tam kavrayabilecek midir? Finch neden kurulu evini terk edip bölgenin diğer ucuna gitmeyi seçmiştir? Finch’in hissettiği gibi acaba kendisi sona mı yaklaşmaktadır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

2 yorum