149 Görüntülenme
Dünyadan Haberler
7.0 IMDB Puanı

Dünyadan Haberler

(News of the World)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 118 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Paul Greengrass, Luke Davies, Paulette Jiles

Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd, 1870'te Konfederasyon Piyadesinin eski bir üyesidir ve artık kişi başına on sente, halk için gazete okuyarak kasabadan şehre yaşayan bir gezgin haline gelmiştir. Böyle bir akşam haber okuduktan sonra Kidd, yolda devrilmiş bir vagonla karşılaştığında bir sonraki konumuna doğru yola çıkar. Daha fazla araştırma yapmak için inerken, linç edilmiş siyahi bir adam ve Yerli Amerikan kıyafetleri giymiş Johanna adında genç bir beyaz kızla karşılaşır. 


Bir Birlik Ordusu devriyesiyle karşılaştıktan sonra, Kidd, Kızılderili İşleri Bürosu evrak işlerini halledecekleri ve hayatta kalan ailesine iade edileceğini görecekleri yolun yukarısındaki bir kasabadaki bir kontrol noktasındaki Birlik yetkililerine götürülmesini söyler. Kidd gönülsüzce bu isteği kabul eder. Birlik kontrol noktasında Kidd, Kızılderili İşleri Bürosu temsilcisinin tatilde olduğunu ve üç ay boyunca müsait olmayacağı konusunda bilgilendirilir. İkisi de yola çıktıkça ortak bir zemin bulmaya çalışırlar, ancak ikisi de diğeri ile iletişim konusunda henüz başarılı olamamıştır. 


Bu, bir sonraki durakta, Kidd'in kızı Kidd'den satın almakla ilgilendiğini ifade eden suçlu olan üç eski Konfederasyon askeri ile karşı karşıya kaldığı zaman olaylar daha da şiddetlenir. Kidd reddeder, ancak üç adam peşine düşer ve vahşi doğada Johanna ve Kidd'in kendilerini korumak için birlikte hareket etmesi gerekecektir. Bir sonraki durakta Kidd, ilçeyi "yabancılardan" temizlemek için çalışan radikal bir milis çetesiyle karşılaşır. Kidd, kasabanın liderinden onaylanmış haberleri okumakla görevlendirilir, ancak bunun yerine, güvenlik standartlarına uymayı reddetmesi madencilerini tehlikeye atan zalim bir adama karşı toplanan bir grup kömür madencisi hakkında farklı bir gazeteden farklı bir haber okumayı tercih eder. Kidd'in hikâyesi sivil toplumu kışkırtır ve sonuçta kasaba liderinin öfkeli güçler tarafından vurulmasına neden olur. Sonrasında, Kidd ve Johanna, Johanna'nın hayatta kalan ailesini bulmak için yola çıkmadan önce, demiryolu hattı olan bir kasabaya giden bir vagon trenine katılır. Yolculuk sırasında Kidd'in vagonu yok edilir ve Johanna ve Kidd, Johanna'nın bir at alabildiği Kiowa kabilesi üyeleriyle karşılaşıncaya kadar yürüyerek devam eder.


Paul Greengrass’ın yazıp yönettiği News of the World filmi karşınıza aksiyon, macera ve drama türleriyle çıkıyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın