366 Görüntülenme
Double Dad

Double Dad

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 103 dakika
Yönetmen
Senaryo Renato Fagundes, Thalita Rebouças

S. O. S.;Mulheres Ao Mar (2014) ve S. O. S.; Mulheres Ao Mar 2 (2015) filmlerinin yönetmeni Chris D’Amato’nun yönetmen koltuğunda oturduğu Double Dad (Um PainoMei do Caminho) komedi ve dram türlerinde boy göstermektedir. Filmin senaryosu Renato Fagundes, Marcelo Andrade, Joao Paule ve Talita Rebouças tarafından yazılmış ve beyaz perdeye uyarlanmıştır. Filmin başrol oyuncuları Maise Silve, Pedro Otonni, Do Mosvocis, Thaynara Og ve Fafa de Belem adlı oyunculardan oluşmaktadır.


Double Dad filmi M. Silve’nin film kariyeri boyunca baş rol olarak rol adlığı üçüncü film olmuştur. Daha önce bu filmin senaryo yazarları ekibinde bulunan Thalita Rebouças’ın kaleme aldığı Ela Disse, Ele Disse (2019) ve Cinderela Pop (2019) filmleri ile izleyici karşısına çıkmıştır. Silve ilerleyen yıllarda 3 ayrı Netflix filminde daha rol almayı planlamaktadır ve bu onlardan ilki olarak kariyerine işlenmiştir.


Filmin ana karakteri Vicenza (Maise Silve) 18 yaşına henüz girmiştir ve kendisinden daha büyük bir maceraya atılmaya hazırlanmaktadır. Vicenza bunca yıldır bir babası olmadan büyümüş ve şu anda annesi ile bir hippi kampında yaşamaktadır. Vicenza baba hasreti ile yanıp tutuşurken annesi onu bu hırsından vaz geçirmek istemektedir. Çünkü babasını tanımakta ve onu mutsuz edecek bir insan olduğunu düşünmektedir. Vicenza’nın okulundan arkadaşı Raion ona bu konuda birkaç tavsiye verir. Raion’a göre babasının kim ya da nerede olduğu önemli değildir fakat ana kahraman tabi ki bunu dinlemeyecektir. Annesi yaşadıkları hippi grubu ile birlikte Hint Okyanusu’na doğru gittiği sırada bunu fırsat bilir ve oradan kaçar. Kendi başına babasını bulmayı planlayan Vicenza, Rio de Janeiro’nun kalabalık sokaklarında arayışına başlar ve eline geçen ilk ip ucunu takip ederek 18 yıldır ilk defa baba diyeceği insanın yanına gider. Fakat bilmediği şey, bu ip ucu onu iki baba adayına götürecektir.


İlk olarak, ilk defa baba diyebileceği insan olan Paco’nun yanına gelir. Paco tuhaf bir çevrede bulunan işleri iyi olmayan bir ressamdır ve bir kızı olabileceğinden şüphelidir. Sonrasında ise Paco’ya göre daha zengin bir Giovanni adlı adamın yanına gider. Giovanni, Paco’dan daha ılımlı bir yaklaşımda bulunacaktır.