66 Görüntülenme
Dolly Parton: A MusiCares Tribute
6.5 IMDB Puanı

Dolly Parton: A MusiCares Tribute

Kategori
Oyuncular

Dolly Parton: A MusiCares Tribute belgesel niteliğindeki müzik konulu film, 7 Nisan 2021 tarihinde tüm dünya ile aynı anda vizyona girerek dünyanın dört bir yanından tüm sinema ve özellikle belgesel severlerin beğenisine sunulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde yapımı tamamlanan belgesel filmi, Dolly Parton’a karşı bir övgü niteliği taşımaktadır.


Türkçe dublaj ile 4k film özelliklerindeki bu belgesel, 2019 yılında düzenlenen MusiCares isimli organizasyon tarafından Dolly Parton’un Yılın Kişisi olarak seçilişini konu edinerek, bu büyüleyici ve unutulmaz anları ekranları başında belgeseli izleyecek olan izleyicilerin ayaklarına getiriyor. İlk country tarzında müzik sanatçısı olan Dolly Parton, bu belgeselle birlikte onurlandırılmış ve aynı zamanda övgü yağmuruna tutulmuştur.


Dolly Parton, tam adıyla bahsetmek gerekirse Dolly Rebecca Parton ismi, 19 Ocak 1946 yılında Amerika Birleşik Devletleri ülkesinin Tennesse eyaletinin Locust Ridge kasabasında dünyaya gelen, ilk Amerikan country tarzında müzik sanatçısı, oyuncu ve gitaristtir. Aynı zamanda Dolly Parton, country ve pop müzik tarzlarının Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde öncüsü olarak da nitelendirilmektedir. Dolly Parton, 12 çocuklu fakir bir çiftçi ailesinin 4. Çocuğu olarak bir çiftçi hayatına gözlerini açmıştır. Müziğe karşı olan yeteneği ve tutkusu çok erken yaşlarda başlayan Dolly Parton, Knoxville, Tennesse bölgesinde yerel radyo ve televizyon üzerindeki programlarda önde gelen bir şarkıcı ve gitarist oldu.  1964 tarihinde lise öğrenimini tamamlayan Dolly Parton, müzik kariyerini ilerletmek ve devam etmek amacıyla rotasını Nashville bölgesine doğru çevirerek bir yolculuğa çıkmıştır.


Little Big Town tarafından düzenlenen bu özel etkinlikte, Leon Bridges, Katy Perry, Shawn Mendes, Miley Cyrus ve Yolanda Adams gibi dünyaca ünlü yıldız isimler ve Dolly Parton’un kendisi de birer gösteri yaparak izleyiciler ile buluşuyor. MusiCares isimli özel etkinlik, esasında durumu olmayan ve gelecek vaat eden sanatçılar için bir fon yaratmak amacıyla düzenlenen bir hayır etkinliği olarak karşımıza çıkıyor ve bu etkinlik boyunca bağışlar toplanarak, toplanan bu bağışlar, bir hayır fonu niteliğinde kullanılarak, müzik camiasında hem devamlılığı hem de biraz da olsa fırsat eşitliğini korumaya yardımcı olmaktadır.