518 Görüntülenme
Denizde Dehşet
5.6 IMDB Puanı

Denizde Dehşet

  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Altitude Film Sales, Tea Shop & Film Company, The Fyzz Facility, Dimension Films, Dragon Root
  • Film Süresi 89 dakika
Senaryo Johannes Roberts, Ernest Riera

2017 yılında gösterime giren macera ve korku filmi Denizde Dehşet’in yönetmenliği Johannes Roberts tarafından yapılmıştır. Filmin senaryosu Ernest Riera ve Johannes Roberts tarafından kaleme alınmıştır. 


Lisa ve Kate Meksika'da tatil yapan iki kız kardeştir. Lisa erkek arkadaşından yeni ayrılmıştır, ancak bunu Kate'den bir sır olarak saklamaktadır. Bir gece Kate uyanır ve Lisa'yı ağlarken bulur. Lisa, Kate'e erkek arkadaşının sıkıldığı için onu terk ettiğini söyler. Lisa, Kate'e kendisinin artık yeterince eğlenceli olmadığı için ayrıldığını ve bu tatile çıkmasının nedeninin eskiden sahip olduğu eğlence duygusunu yeniden kazanmak olduğunu söyler. Kate, Lisa'yı, Louis ve Benjamin adlı iki adamla tanıştıkları bir partiye sürükler.


Partiden sonra Louis ve Benjamin, Lisa ve Kate'i odalarına geri götürür. Ayrılmadan önce Louis ve Benjamin, iki kız kardeşe arkadaşları Taylor (Matthew Modine) ile yaptıkları köpekbalığı dalışından bahseder. Kate, Lisa'nın bunu denemesinde ona katılmasını ister. Lisa ilk başta tereddütlü olsa da sonunda Kate'in ısrarlarına teslim olur.


Ertesi sabah, iki kız kardeş, ikisini Taylor'la tanışmaya götüren Louis ve Benjamin ile buluşur. Taylor, paslı bir köpekbalığı kafesine ev sahipliği yapan eski bir teknenin kaptanıdır. Taylor, iki kız kardeşe daha önce hiç tüplü dalış yapıp yapmadıklarını sorar, ikisi de yaptıklarını iddia eder. Louis ve Benjamin, köpekbalığı kafesine giren ilk iki kişi olur. İçeri girerler ve suya indirilirler. Lisa ve Kate başka bir odaya gider ve dalış ekipmanlarını giyinmeye başlar.


Taylor, kafese girmeden önce, kullanıcıya ne kadar oksijen kaldığını gösteren bir ölçüm cihazı içeren donanım hakkında onları bilgilendirir. Louis ve Benjamin kafese girdikten sonra Kate ve Lisa kafese girerler. Suya indirilirler. Köpekbalığı görmezler, bu yüzden Taylor'ın ilk arkadaşı Javier, köpekbalıklarını çekmek için suya biraz balık kanı atar.


Ve kan kokusunu alan köpekbalıkları gelmeye başlar. Bu sırada, kafesi suda asılı tutan ip kopar ve Lisa ve Kate'i okyanusun dibine doğru inmeye başlar. Sonunda okyanusun yüzeyinden 47 metre aşağıda okyanus tabanı gibi görünen yere çarparlar. Lisa korkudan çıldırmaktadır ve Kate onu sakinleştirmek zorundadır. Taylor'ı radyodan duymak için çok derine inmişlerdir. Bu yüzden Kate, radyoda Taylor ile iletişime geçebileceği yere yüzmek için kafesi terk etmek zorunda kalır. Sonunda, Kate'e, kafesi yüzeye geri getirmek için Javier'i bir kabloyla göndereceğini söyleyen Taylor'a ulaşır. Ancak Kate'i köpekbalıkları yüzünden kafeste kalması konusunda uyarır.

Serinin diğer filmleri 1

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın