17 Görüntülenme
Çin Seddi
5.9 IMDB Puanı

Çin Seddi

(The Great Wall)
Yönetmen
Senaryo Carlo Bernard, Doug Miro, Tony Gilroy
Ödüller 3 ödül & 2 Adaylık.

Orijinal adı The Great Wall olan ve sitemizde Türkçe dublajı ile artık 4k film formatında Çin Seddi ismiyle izleyebileceğin yapımda Yimou Zhang yönetmenlik görevini üstlenirken, Carlo Bernard, Tony Gilroy ve Doug Miro isimleri de filmin senarist ekibinde yer alan senaristlerdir. William isimli paralı bir askerin sadece para ve iyi bir yaşamın peşinde koşarken başına gelen büyük değişimleri ve girişeceği neredeyse imkânsız bir savaşı anlatan filmin başrol oyuncu kadrosunun liderliğini ünlü ve sevilen oyuncu Matt Damon yapmaktadır. Damon’a başrol ekibinde ayrıca Tian Jing ve Willem Dafoe isimleri de eşlik etmektedirler.


William para ve iyi bir yaşamın peşinden koşarken ve bu bela senin o bela benim diye canını tehlikeye atarken bir anda kendisini Çin Seddi’nde hapiste bulur. William bu hapisliği süresince aklına gelmeyen muhteşem güzelliklere şahit olur. Ancak William için bu güzellik keşfi yeterince uzun sürmez çünkü Çin Seddi korkunç bir düşman tarafından kuşatılmak üzeredir. 


William daha önce para için birçok zorlu askerle ve birçok belalı adamla savaşmıştır ama bu sefer William’ı bekleyen bir insan değildir. William sonunda Çin Seddi’nin gerçek kuruluş amacını keşfetmiştir. Çin Seddi korkunç derecede güçlü ve insan etine aç olan yaratıkları dünyadan uzak tutmak için kurulmuştur ve uzun zamandır beklenen son ve en büyük savaşta yaklaşmaktadır.


William neler olduğunu anladığı zaman ok atmadaki ustalığını bu savaşta hizmet etmek için kullanmak ister ve savaşta yerini artık bir savaşçı olarak almayı başarır. Ancak William üzerlerine gelen canavar seline karşı her ne kadar cesur dursalar da eğer sonuna kadar direnmezlerse hiçbir şansları olmayacağını da bilir. Canavarların saldırısı korkunç olmuştur ve her an bir kayıp verilmektedir ve sonunda da canavarlar Çin Seddi’ni aşmayı da başarmışlardır. Şimdi ise geriye tek bir seçenek kalmıştır ve bu seçenek de kanlarının son damlasına kadar savaşmaktır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın