59 Görüntülenme
Çifte Bela: Sihirli Ayna
6.3 IMDB Puanı

Çifte Bela: Sihirli Ayna

(Unheimlich perfekte Freunde)
Kategori
Senaryo Simone Höft, Nora Lämmermann

Double Trouble and the Magical Mirror’da, Fred isimli kendini akıllı zanneden bir öğrencinin daha kolay bir hayat yaşamak için tesadüfen bulduğu bir ayna sayesinde işleri düzelteceğini sanmasıyla başına gelen olaylar anlatılmaktadır.


Türkçe dublajı ve 4k formatıyla Çifte Bela: Sihirli Ayna ismiyle de sitemizde yer alan yapım Fred adında hayattan bıkan bir genç ile başlamaktadır. Fred hem okul hem ev hem de diğer işler arasında bunalmıştır ve eğlenmek için hiç zamanı kalmamaktadır ve Fred keşke başka bir yol daha olsa demektedir. Tam da bu sırada Fred sihirli bir ayna keşfeder. Bu aynanın gücü ise bakan kişinin ikizini canlandırmasıdır. Fred kendi ikizi ile karşılaştığında başta korksa da sonrasında ona herşeyi yapmasını söyler. İkizi Fred yerine okula gidecek, ev işlerinde yardım edecek ve kalan ekstra işlere de koşacaktır. Fred ise ikizi bunları yaparken tembel tembel keyfine bakacaktır. 


Fred’in ikizi hiç bir şeye itiraz etmez ve Fred’in ondan istediği her şeyi yapmaya başlar. Fred buna inanamaz ve cennette olduğunu zanneder ve Fred ikizinin peşini bırakır. İkizi o denli çok çalışmakta ve koşturmaktadır ki artık her alanda dikkatleri üzerine çekecek kadar başarılı olmuştur. Öğretmenler onu sevmekte, ailesi ise ona tapmaktadır. 


Fred bu aynanın gücünü çok sever ve arkadaşı Emil’e de olayı anlatır. Emil’de kendinden bir tane daha ister ve o da kendi ikizini yaratır. Fred ve Emil için hayat muhteşem bir şekilde devam etmektedir ve istedikleri her şeyi yapmak için zamanları vardır. Çok eğlenen ve zamanı istedikleri gibi geçirebilen ikili çok yakında hiç beklemedikleri olaylarla karşılaşmaya başlayacaklardır. Çünkü Fred ve Emil’in ikizleri bu maratondan sıkılmaya başlarlar ve kendi istediklerini yapmaya karar verirler. Bunun üzerine başlarını derde sokmaya ve asıl Fred ile Emil’i zor duruma sokmaya başlarlar.