70 Görüntülenme
Cehennem: Ölüm Nerede Yaşıyor
5.0 IMDB Puanı

Cehennem: Ölüm Nerede Yaşıyor

(Gehenna: Where Death Lives)
Senaryo Hiroshi Katagiri, Brad Palmer, Nathan Long
Ödüller 1 ödül

Büyük bir şirket genişlemek ve yeni projelerine uygun boş araziler keşfetmek için şirketlerinde çalışan iş adamlarından bir grup oluştururlar ve bu grubu da şirketleri için uygun arazileri bulmaya gönderirler. Fakat bu defa yolladıkları iş adamları asla geri gelmeyecektir!


Cehennem: Ölüm Nerede Yaşıyor, dublajlı ve 4k filminde iş adamları bir araya toplanıp, şirketlerinin verdiği talimat üzerine şirketleri için boş ve uygun arazileri bulmak için yollara düşerler. Yolları üzerinde bulunan Saipan bölgesine geldiklerinde ise burada şirketleri için mükemmel bir yer bulurlar. Buldukları bu büyük araziyi daha iyi tanımak ve neler yapabileceklerini canlı bir şekilde görmek için araziyi dolaşmaya başlayan iş adamları bu bölgede hiç tahmin etmedikleri çok eski zamanlardan kalma gizemli bir mekân bulurlar.


Fakat iş adamlarının buldukları bu mekân oldukça tuhaftır ve çok geçmeden iş adamı ekibi bu yerin aslında 2. Dünya Savaşı sırasında, Japonların inşa ettikleri bir sığınak olduğunu fark ederler. İş adamı ekibi bu yerin eski bir sığınak olduğunu anladıklarında ilk başta bu yeri daha çok tanımak ve tarihini daha iyi anlamak isteseler de, kısa süre içerisinde bu yerde bedenlerini korku hissi kaplamaya başlar. Ama bu iş adamı ekibi için oradan çıkmak için yeterli bir sebep değildir. Bu yüzden keşiflerine devam eden grup, bu sığınakta vakit geçirmeye devam ettikçe kendilerine ait olan sırları ve bu sırların saklamanın korkunç sonlarını nasıl hazırladığı ile yüzleşmeye başlarlar. Sırlar birbir dökülmekte ve herkes birbirine korkunç bir şekilde bakmaktaydı ama bu daha grubun yaşayacaklarının ve öğreneceklerinin ilk adımıydı. 


Bu sığınağın kendine ait korkunç sırları da bulunmaktaydı ve bu grup bu sırların kendileri ile olan bağlantılarını da çözmek üzerelerdi. Fakat kimsenin tahmin edemeyeceği olayları hatırlamaya başlayan grup, bu günün sonunda oradan canlı çıkamayacaklarını da anlamış bulunmaktaydılar. Acaba bu grubu bu sığınağa çeken ilk sebep en başta neydi?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum