53 Görüntülenme
Buz Yolu
5.6 IMDB Puanı

Buz Yolu

(The Ice Road)
Senaryo Jonathan Hensleigh

Mike sürekli olarak kardeşi yüzünden farklı işlerde çalışmak zorunda kalsa da, yaptığı en iyi iş buz üzerinde uzun ve tehlikeli tır taşımaları yapmaktır. Bu konuda bir usta olan Mike’ın aynı iş yerinde tutunamamasının sebebi ise savaş gazisi kardeşi Gurty’nin geçirdiği sakatlık yüzünden sürekli olarak ona zorluk yaratmasıdır. Kardeşini başka ellere bırakmak istemeyen Mike hep kardeşinin peşinden koşmaktadır.


Mike yine zorlu şartlarda iş ararken aldığı bir haberle sarsılır ancak bu haber o ve kardeşi için bir iş demektir. Kanada’da bulunan bir maden çökmüştür ve madende de bazı işçiler mahsur kalmışlardır ve zamanları da giderek azalmaktadır. İşçilerin kurtarılması için metan gazı başlığı gerekmektedir ancak bu başlık sadece tırlarla taşınan türden bir başlıktır. Ama sorunlar bununla da kalmaz çünkü gidilmesi gereken yol çok uzaktır ve yol boyu da normal yollar yerine buzun üzerinden gitmeleri gerekmektedir. 


Kanada’da bulunan maden şirketi hemen içinde Mike ve kardeşinin de olduğu dört usta sürücüyü işe alır ve yanlarına şirketten üst düzey bir görevli de verip hemen yola koyulmalarını ister. Mike ise işi kabul etmek için tereddüt dahi etmez çünkü bu iş için şirket kişi başı 50 bin dolar vermektedir. Bu para ise Mike ve kardeşi için tam da gerekli olan fırsattır. 


Dört kişilik ekip yola koyulduğunda her şey normal gibi görünürken bir an da buzlu yollar yapacağını yapar ve önce grup şefi hayatını feci bir şekilde kaybeder. Sonrasında ise tırlardan biri de buzlar altında kaldığında işler iyice sarpa sarmıştır. Mike ise bu durumu çözmeye çalışmaktadır ancak zaman giderek daralmakta ve sorunlar da bir türlü bitmemektedir. Acaba Mike’ın henüz farkında olmadığı korkunç bir gerçek mi bulunmaktadır? Bu hayati değeri olan yolculuk biri ya da birileri tarafından sabote mi edilmektedir? Yoksa ortada anlaşılması güç başka bir durum mu vardır?

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

3 yorum