551 Görüntülenme
Budala Dedektif
6.9 IMDB Puanı

Budala Dedektif

(Ace Ventura: Pet Detective)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Warner Brothers, Morgan Creek Productions
  • Film Süresi 86 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Jack Bernstein, Jack Bernstein, Tom Shadyac, Jim Carrey
Ödüller 5 ödül & 5 Adaylık.

Yönetmenliğini Tom Shadyac’ın yaptığı ve başrolünde Jim Carrey’in bulunduğu Budala Dedektif’in senaryosu Jack Bernstein, Jim Carrey ve Tom Shadyac tarafından kaleme alınmıştır.


Film, ana kahraman Ace Ventura'nın (Jim Carrey) öfkeli bir adamdan bir köpeği kurtarmasıyla başlamaktadır, ancak bu süreçte arabasını yok der. Çekici bir genç kadın olan köpeğin sahibi, dedektifin ücretini ödemekten kaçınmak için Ace'i baştan çıkarır ve Ace buna pek karşı koyamaz.


Gece geç saatlerde Miami Stadyumu'nda bir grup insan içeri girip Miami Dolphins'in, Snowflake adında eğitimli bir yunus olan maskotunu çalar. Ertesi sabah, Dolphin'in Operasyon Başkanı Roger Podacter (Troy Evans) ve Baş Yayıncısına Melissa Robinson (Courtney Cox), Super Bowl'dan önce kayıp Snowflake’i bulmaları talimatını verir. Hırsızlığın batıl inançlı futbolcuları etkileyeceğinden korkmaktadırlar. Çalışanlarından biri daha önce Ace Ventura'nın bir müşterisi olmuştur, bu yüzden araştırmayı denemek için bu "evcil hayvan dedektifi"ni aramaya karar verirler.


Bu sırada Ace, 25.000 dolar ödüllü nadir bir kuşu yakalamayı denemektedir fakat başarılı olamamıştır. Melissa'dan araştırma talebini aldıktan sonra Ace stadyuma gider ve Snowflake'in tankının içine bir göz atarak filtre sisteminde küçük bir taş bulur. Roger, tanka doğru giden bir muhabir ekibini görür ve endişelenir. Snowflake'in kaçırılmasıyla ilgili bilgiden kaynaklanabilecek olumsuz haberlerdenkorkar. Ace, eksantrik bir hayvan eğitmeni olarak poz verir ve muhabirleri (Antoni Corone ve Margo Peace) uzaklaştırmayı başarır.


O günün ilerleyen saatlerinde, Ace Ventura yerel polis merkezinde durur. Çavuş ile tartıştıktan sonra. Aguado (John Capodice), Ace, polisin denemek istediği yolu öğrenmek için arkadaşı Dedektif Emilio (Tone Loc) ile tanışır. Emilio, kayıp bir hayvan vakasının polis için bir öncelik olmadığını kabul eder, ancak Miami Dolphin'in, Snowflake'e sahip olmasını defalarca protesto eden yerel hayvan hakları gruplarından birinin sorumlu olabileceğinden şüphelenmektedir. Bu noktada, Emilio'nun üstün, çekici kadın Teğmen Lois Einhorn (Sean Young) ortaya çıkar ve Ace'i dışarı atar.


Ace, bir yunusla uğraşmak için gerekli olan ekipmanın satın alınmasıyla ilgili bilgileri öğrenmek ve bulmak için hacker arkadaşı Woodstock'u (Raynor Scheine) ziyaret eder. Woodstock, görünüşe göre nadir balıkları toplamayı seven bir milyarder olan Ron Camp (Udo Kier) adlı bir adamın birkaç satın alma işlemi gerçekleştirdiğini fark eder. Ayrıca Woodstock, Camp'in, Miami Dolphins'e yeni bir stadyum inşası için arazi bağışladığını ortaya çıkarır.

Serinin diğer filmleri 1

Resimler 2