21 Görüntülenme
Bright: Samurai Soul
5.6 IMDB Puanı

Bright: Samurai Soul

(Bright: Samurai Soul)
Yönetmen
Senaryo Michiko Yokote

4k formatlı Bright: Samurai Soul  animasyonunda, Karanlıklar Lordu uzun zamandır ölüdür ancak yeniden dirilip dünyadaki her şeyi kendisi yönetmek isteyen acımasız bir iblistir. Inferni ise karanlıklar Lordu için çalışan ve onun yeniden uyanması için her şeyi göze almış bir örgüttür. Karanlıklar Lordunu yeniden uyandırmanın tek yolu ise büyülü bir asa’dır ve bu asa’da küçücük bir elf kızındadır. Sonya elindeki korkunç bir güç taşımakta olan ve bu gücü bir an önce kendi diyarına götürmek zorunda olan bir elf’dir. Sonya’ya yardım ise hiç beklenmedik kişilerden gelecektir.


Raiden hayatını hırsızlık yaparak geçirmektedir ve Izou ise gezgin ve bir gözü görmeyen bir samuraydır. Ancak bu iki aksi kişilik Sonya’nın başının belada oluğunu anlayınca bir araya gelirler ve küçük elf’i kendi ülkesine götürmek için güçlerini birleştirirler. Izou ve Raiden bir araya gelmiştir gelmesine ama yolda da sorunlar başlamıştır. Çünkü Inferni adındaki korkunç bir grup, korkunç bir amaç için Sonya’yı aramaktadır ve onlar Raiden’ın aksine adam öldürmekte bir sakınca görmemektelerdir. 


Inferno organizasyonu oldukça tehlikeli bir örgüttür ve tek amaçları Karanlıklar Lordunu canlandırmak ve dünyayı korkunç bir kaosun eline bırakmaktır. Elbette kendi çıkarları da bulunan bu örgüt Karanlıklar Lordunu yeniden canlandırmak için var güçleri ile Sonya’nın asa’sını almak için bir savaş başlatırlar. Sonya’nın yanında da iki birbirine zıt karakter Izou ile Raiden’dan başkası d ayoktur. Izou bir samuraydır ancak bir gözü görmemektedir. Raiden bir hırsızdır ancak adam öldürmekten nefret eder. İşte bu iki değişik karakterin elinde ise dünyanın geleceği yatmaktadır. Inferno ilk pususunu kurduğunda bu pusu Izou’nun samuray kabiliyetleri ile geri püskürtülür ancak sırada bunun gibi daha çok pusu vardır ve her bir tuzak bir diğerinden daha da tehlikeli olacaktır. Acaba Izou ve Raiden tek başlarına bu kadar korkunç bir örgütün üstesinden gelebilecekler midir? Yoksa Karanlıklar Lordunun yeniden canlandırılmasının önünde hiç kimse duramayacak mıdır?