55 Görüntülenme
Bir Şans Daha
4.7 IMDB Puanı

Bir Şans Daha

(A Second Chance)
Yönetmen
Senaryo Clay Glen

Maddy yetenekli olmasına ve gelecek vaad etmesine rağmen diğer kızlarca özellikle de jimnastik salonunda zorbalığa uğramaktan kurtulamayan genç bir jimnastikçidir. Maddy yeteneklidir ancak bir türlü antrenörünün gözüne diğer kızlar gibi girememekte ve bu yüzden de Maddy’de olan gerçek yetenek fark edilememektedir. Ama bir gün Maddy’nin aklına gelmeyen bir şey gerçek olur ve antrenörü aniden hastalanır ve yerine başkası gönderilir. Hastalanan antrönörü Beverly’nin yerine emekli olmuş olan antrenör Kate gelmiştir. 


Bir Şans Daha ismiyle sizler olacak bu 4k formatlı filmde, Kate, Maddy için yeni bir hayatın kapılarını açacak olan hocadır. Çünkü Kate anında aslında Maddy’nin ne denli yetenekli ve akıllı bir jimnastikçi olduğunu anlamıştır. Kate hemen Maddy’yi yakın takibe alır ve başarması için ondaki eksikleri belirler. Bir süre sonra Kate, Maddy’yi yanına çağırır ve eğer aklına koyarsa ve kendisine güveneceğine ve sıkı çalışacağına söz verirse onu her jimnastikçinin hayali olan Ulusal Eğitim Kadrosu için yapılacak seçmelere özel olarak hazırlayacağını söyler. 


Maddy bu müthiş teklifi hemen kabul eder ve hocası ile çok sıkı bir eğitime başlar. Maddy sadece sıkı bir eğitimle değil ayrıca onunla uğraşan kızlarla da olan sorunlarını ele alır ve bu sorunları çözmeye başlar. Maddy sadece Chelsea adındaki kız ile sorunlarını çözemez çünkü Chelsea de aynı kadroya girmek istemektedir ve bu yüzden de Maddy’nin kazanmaması için elinden geleni ardına koymayacağını açıkça belli etmiştir. 


Diğer yanda ise eğitmen Kate’in o kadar parlak bir hayatı yoktur. Kate bir zamanlar bir dostunun tekerlekli sandalyeye mahkum olmasına neden olmakla suçlanmaktadır ve bunu bir türlü atlatamamıştır. Şimdilerde bir yargıç olan ve halen tekerlekli sandalyede yaşayan dostu ile mutlaka yüzleşmek ve bu yıllanmış sorunu çözmek istemektedir. Kate dostu Sally’yi kendisinin bu durumda bırakmadığından emindir ancak Sally, Kate ile aynı fikirde değildir. Kate, Maddy’nin eğitimi sırasında bu sorunla yüzleşmek zorunda olduğundan Maddy’nin eğitimini de düşünür ve profesyonel antrenör Shane Fuller’dan, Maddy’ye eğitmenlik yapmasını ister…