690 Görüntülenme
Bir Kadının Parçaları
5.4 IMDB Puanı

Bir Kadının Parçaları

(Pieces of a Woman)
Kategori
Senaryo Kata Wéber
Ödüller 2 ödül & 3 Adaylık.

7 Ocak 2021’de ülkemizde gösterime giren Bir Kadının Parçaları filmi dram türündedir. Filmin yönetmenliğini Kornel Mundruczo yapmıştır ve senaryosu Kata Weber tarafından kaleme alınmıştır. Filmin ana karakterleri ise Shia LaBeouf, İliza Shlesinger, Sarah Snook ve Vanessa Kirby tarafından canlandırılmıştır.


Martha ve Sean Botson’da yaşayan evli bir çifttir. Çift ilk bebeklerinin doğumu için oldukça heyecanlı günler geçirmektedir. Martha bir yönetici, Sean ise bir inşaat işçisi olacak çalışmakta ve ailelerini geçindirmektedirler. Martha annesi ile beraber bir minibüs almak için galeriye gittiklerinde orada tanışmışlardır. 


Martha’nın doğum sancıları başladığında hemen hastaneye gitmeye karar verirler fakat Martha evde doğum yapmak istediğini söylemektedir. Hastaneye gittiklerinde Sean’ın, Martha’dan daha kötü durumda olduğunu fark ettiklerinde onu da başka bir yatağa yatırmak zorunda kalırlar. Martha oldukça zorlayıcı bir doğum sürecinden geçmektedir ve bebeğin kalp atışlarında bir sorun tespit edilmiştir. Kızları doğduktan sonra bebeğin teninin renginin solmaya başladığını görürler ve doktorlar müdahale etmesine rağmen bebeği kurtaramazlar. Bebeğin ölümünden Eva adlı hemşire sorumlu tutulur çünkü onu kurtarma şansının olduğu ortaya çıkar.


Bebeklerinin ölmesinden bir ay sonra Martha bir markette, annesinin arkadaşı Judith ile karşılaşır ve ona sarılır ve Judith, Eva'nın hapishanede çürümesine dair güvence verir. Sean ve Martha, bir adli tıp görevlisiyle görüşmeye gider. Sean neyin yanlış gittiğini öğrenmeye heveslidir, Martha ise isteksizdir. Adli tıp doktorunda çift, bebeğin düşük oksijenli bir ortamda olduğunu belirleyebildikleri ve Eva'ya karşı işlem başlattıkları halde ölüm nedenini tespit edemediklerini öğrenir. Sean ayrılır, duyguların üstesinden gelir, Martha kalır ve bebeğin vücudunu bilime bağışlamak istediğine karar verir.


Martha'nın, Sean'la ilişkisi, annesi bebeği gömmek ve cenaze töreni düzenlemek istediğinde sorunlu bir hale bürünür. Martha iki ay sonra hala derin bir depresyondadır. Sean ve Martha, bebek odası için kavga eder. Sean bebek odasının kalmasını istemekte ve Martha istememektedir. Sean, Martha ile birlikte olmak istemektedir ve ilişkilerinin normal durumuna dönmesi gerektiğini düşünmektedir fakat Martha henüz bebeğinin ölümünü atlatabilmiş değildir.


Sonraki ay, Sean aldıkları minibüsü geri verir. Martha'nın kuzeni Suzanne ile ilişki yaşamaya başlar ve altı yıldan fazla temiz kaldıktan sonra uyuşturucu kullanmaya başlar.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum