439 Görüntülenme
Batman Daima – Batman Forever
5.4 IMDB Puanı

Batman Daima – Batman Forever

  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Warner Brothers, PolyGram Filmed Entertainment
  • Film Süresi 121 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Bob Kane, Lee Batchler, Janet Scott Batchler, Lee Batchler, Janet Scott Batchler, Akiva Goldsman
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. Diğer 10 ödül & 23 adaylık.

Batman karakterinin 1989’da başlayan serisinin üçüncü filmi Batman Daima’da yönetmen koltuğunda Joe Scumacher oturmaktadır. Schumacher günümüzde Operadaki Hayalet, Sekiz Milimetre ve Sonun Başlangıcı filmlerinde yönetmenlik yapması ile tanınmaktadır. Üçüncü filmin senaryosunu ise Pompeii, The Equalizer ve My Name is Modesty: A Modesty Blaise Adventure filmlerinin senaristi Lee Batchler, Akıl Oyunları, Fringe ve Cindirella Man filmlerinin ve dizilerinin senaryo yazarlığı ile tanınan Akiva Goldsman ve Janet Scott birlikte yazmışlardır. Filmde Batman eski bölge savcısı Harvey Dent artık Two-Face adlı şeytani karaktere dönüştüğü için onunla ve Edward Nygma/ The Riddler ile karşı karşıya gelmektedir.


Kara şövalye Batman (Val Kilmer) kendi içerisindeki düşmanları ve Gotham şehrindeki düşmanları ile savaşmaktadır. Fakat geceleri savaşan Batman ve gündüzleri güçlü ve zengin Bruce Wayne olmak artık onu yormaya başlamıştır. Anne ve babasının ölümü ile ilgili kabuslar görmeye başlamış ve daha önce hatırlamadığı detayları hatırlamaya başlamıştır. Bu sırada eski bölge savışı Harvey Dent (Tommy Lee Jones)  psikopat bir katile dönüşmüştür ve yüzüne olanlar için Batman’i suçlamaktadır. Yeni adı Two-Face olan bölge savcısı, Wayne’in şirketi tarafından icadı çok tehlikeli olduğu için ortaklık teklifi reddedilen Edward Nygma ya da yeni adı ile The Riddler’la (Chris O’Donnell) iş birliği yapıp Batman’i yok etmeyi planlamaktadır. 


Bruce Wayne ve Batman, Doktor Chase Meridian (Nicole Kidman)  adında güzel bir polis görevlisi ile birlikte Two-Face davasına bakmaktadır. Chase ise hem Batman’den hem de Bruce Wayne’den etkilenmektedir ve ikisinin aynı kişi olduğunu henüz bilmemektedir. Batman ise Chase’in insan beynini anlama yeteneklerinden oldukça etkilenmiştir. İkili arasında romantik bir ilişki başlamaktadır. Chase’i, Yardım Sirkine davet eder fakat gittiklerinde Two-Face sirke bir baskın yapar. Bir akrobat ailesini katleder ve en küçük oğulları Dick “Robin” Grayson’u hayatta bırakır. Robin,Two-Face’den intikam almak için yanıp tutuşmaktadır. 


Wayne tarafından sahiplenilen Robin onun gizli kimliği olan Batman’i keşfeder ve Batmobil ile bir tur atmaya çıktığında Bruce ve Chase’in randevularını berbat eder. Bunun üzerine Bruce’ın yaşlı uşağı Alfred (Michael Gough) Robin’in intikam arayışını reddetmektedir.

Resimler 4