49 Görüntülenme
Ay’dan Geri Dönme
5.2 IMDB Puanı

Ay’dan Geri Dönme

(Don't Come Back from the Moon)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Elysium Bandini Studios, Kalamalka Productions
  • Film Süresi 82 dakika
Kategori
Senaryo Dean Bakopoulos, Bruce Thierry Cheung
Ödüller 6 ödül

Sitemizdeki birçok film gibi Türkçe dublajı ve 4k film formatı hazır olan Ay’dan Geri Dönme filminin konusu oldukça ilginçtir. Çünkü bu filmde California’da bulunan ve oldukça kurak bir iklime sahip olan bir kasaba ve bu kasabanın başına gelen tuhaf olaylar ele alınmaktadır. 


Don't Come Back from the Moon orijinal isimli filmde, bu kasabada neredeyse hiçbir erkek kalmamıştır. Kasabanın nüfusunun hemen hemen hepsi kadınlardan oluşmaktadır. Bunun nedeni ise kasabada olan erkeklerin bir biri ardına bu kasabayı ansızın ve sessizce terk etmeleridir. Bunun sebebi hiçbir şekilde anlaşılamamıştır ve giden hiçbir erkek de geriye dönmemiştir. Bu yüzden kasaba kadınları her şeyi kendi ellerine almak zorunda kalmışlardır.


Sadece ev ya da çocuklar değil ayrıca çalışmak ve diğer ağır işleri yapmakta bu kasaba kadınlarının görevi olmuştur. Eşlerin ansızın gitmesine ve bir daha haber alamamalarına alışık ve bu duruma hazır olan kadınlar, çocuklarını bile bırakan bu erkeklerin peşine düşmemeye ve hatalarını kendileri devam etmeye karar veren kadınlardır. Ancak bu kadınlar her ne kadar çocuklarına belli etmemeye çalışsalar da, bu tuhaf olayın nedenini kendi başlarına çözmek için uğraş vermektelerdir. 


Bu sırada zaman akmaktadır ve babasız büyüyen çocuklar da yetişkinlik yoluna girmektelerdir. Ama bu yetişkinlik dönemi onlar için kolay geçmemektedir. Çocukluktan ergenliğe geçip bu dönemi bitirmek üzere olan ve henüz suç işlememiş çok az genç kalmıştır. Çocuklar bu kasabada çok agresif ve suça yönelik büyümekteler ve babalarının yokluğunun acısını annelerinden çıkarmaktalardır. Yıpranmış ve üzgün anneler ise bu durum karşısında ne yapacaklarını bilememekte ve olanların sorumlusu olarak da onları terk eden kocalarını görmektelerdir. California’daki bu kasabanın sırrı bir şekilde de olsa çözülebilecek midir? Kasabanın erkekleri nereye gitmektedir? Neden hiç biri bir daha ailelerini arayıp sormamışlardır? Kasaba kadınları daha ne kadar bu duruma katlanacaklardır? 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın