118 Görüntülenme
Arthur ve Merlin: Camelot Şövalyeleri
3.4 IMDB Puanı

Arthur ve Merlin: Camelot Şövalyeleri

(Arthur & Merlin: Knights of Camelot)
Yönetmen
Senaryo Giles Alderson, Simon Cotton, Jonny Grant

Arthur ve Merlin: Camelot Şövalyeleri, 2020 yılında gösterime girmiş aksiyon, macera ve tarih filmidir. Filmde uzun bir savaştan sonra ülkesinin yönetimini oğluna bırakıp Fransa’da dinlenmeye giden Kral Arthur’un yeni bir savaş için ülkesine dönmek zorunda kalması anlatılmaktadır. Tim Fellingham,  Richard Short, Joe Egan, Stephen Uppal, James G. Nunn, Matt Gras ve Stella Stocker filmin başlıca oyuncuları arasında bulunmaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Giles Alderson oturmaktadır ve filmin senaryosunu Simon Votton ve Jonny Grant ile birlikte kaleme almışlardır.


Filmin giriş sahnesinde Kral Arthur ve en yakın dostu Lancelot bir kadını kurtarır. Guinevere adlı bu kadın daha sonra Arthur ile evlenecektir. Sonrasında ise Kral Arthur, Romalılara karşı sekiz yıl boyunca zorlu bir savaşta ülkesini savunacaktır. Bu savaş sırasında kılıcı Excalibur’u kaybeder ve kılıcı sayesinde kral olduğu için kılıcı olmadan krallık yapmayacağını düşünüp ülkeyi oğluna devreder ve Fransa’ya en yakın askerleri ile birlikte inzivaya çekilir.


Kral Arthur oğlu Modred’e ülkesini bırakır. Lancelot, Modred’in ülkeyi yönetme konusunda başarısız olacağını düşünse de Arthur onun yanına bıraktığı şövalyelerin çıkacak sorunları halledeceğine güvenmektedir. Modred ise ülkeyi babasının yokluğunda keyfine göre yönetir ve yaklaşmakta olan Sakson ordusu ile iş birliği yaparak ülkeyi büyük bir tehlikeye atacaktır. Bu sırada üvey annesi olduğunu bilmediği Guivenere ile evlenme planları yapmaktadır. 


Kral Arthur her ne kadar kılıcı olmadığı için kral da olmadığını düşünse de Lancelot onu kral yapanın kılıç olmadığı konusunda ısrar etmektedir. Modred yuvarlak masa şövalyelerinin sözlerini dinlememekte ve şövalyeleri Arthur’un onları terk ettiğini ve artık kralın kendisi olduğu konusunda rahatsız etmektedir. Krallarına bağlı olan şövalyeler onun yeni kral olduğunu henüz kabul etmemişlerdir. Lancelot’un ısrarlarına bir süre direnen Arthur sonunda Saksonların ülkeye girdiğini duyduğunda yola çıkıp şehrini savunmak için yola çıkar. Fransa’dan kalkıp İngiltere’ye gelen Arthur onları terk etmemiştir ve Modred onun geldiğini gördüğünde ise hayal kırıklığına uğrar. Çünkü tüm şövalyeleri Arthur’un onları terk ettiğine ve savaşlardan kaçan bir korkar olduğuna ikna etmiştir. Ayrıca babasını öldürmesi için birisi ile anlaşmıştır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum