57 Görüntülenme
Arkadaş
7.3 IMDB Puanı

Arkadaş

(Our Friend)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Scott Free Productions, STX International, Black Bear Pictures
  • Film Süresi 124 dakika
Kategori
Senaryo Brad Ingelsby, Matthew Teague

Matt ile Nicole, iki küçük kız çocuğuna sahip ve evlilikleri için de herkes kadar çabalayan bir çifttir. Matt ile Nicole mutsuz değillerdir sadece farklı işler yüzünden her an birlikte olamamaktalardır. Bu sırada Nicole kocası Matt’e yeni arkadaşı Dane’i tanıştırmak ister ancak Matt bu dostluğu tasvip etmez ve tanışmak istemez. Birde üstüne üstlük Dane, Nicole’e çıkma teklif eder ancak Dane henüz Nicole’ün evli olduğunu bilmemektedir. Bu duruma daha da sinirlenen Matt bu Dane denen adamdan başından beri gıcık olur. Nicole sonrasında olayları yatıştırsa da Matt için Dane her daim sinir bozucu bir dosttur.


Aradan bir süre geçer ve Matt yine işi gereği Libya ve Lahor bölgelerine gitmek zorunda kalır. Bu uzun ayrılık sırasında Nicole ve iki kızları da Dane’e iyice alışırlar ve onunla sürekli görüşürler. Dane, Matt’in uzun yokluğu sırasında aileyi iyice analiz etmiştir ve Matt geldiğinde ona dostça tavsiyelerde bulunmak ister ancak Matt bu tavsiyeleri hakaret olarak alır ve Dane’e sinirlenir. Dane stand up gösterileri yapan ve geleceği hakkında pek iyi bir planı olmayan bir adamdır. Matt ise bir yazardır ve geleceğini çok parlak görmektedir. Bu durumları Dane’in yüzüne açıkça söyleyen ve onu neredeyse aşağılayan Matt yakında bu yaptığına pişman olacaktır.


Çünkü bu olaydan kısa bir süre sonra Nicole için kanser teşhisi konmuştur ve Nicole’ün her zamankinden daha çok huzura ihtiyacı vardır. Nicole artık hasta olduğu için ne ev ne de çocuklarla ilgilenememektedir ve sürekli yataktadır. Bu durumda ise Dane için yapacak tek bir şey kalmıştır, o da Nicole ve Matt’in evine taşınıp çocuklar ve ev için yardım etmektir. Matt ise bir zamanlar onu kırdığı için çoktan üzülmüştür ve dostunun böyle zor bir zamanda yanında olmasına da şaşırmıştır. 


Türkçe dublajlı Our Friend filmini Gabriela Cowperthwaite imzalı bir yapımdır. Ayrıca 4k film formatında hazırlanan filmde, Dakota Johnson, Jason Segel ve Casey Affleck gibi dünya çapında tanınan isimler rol almaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın