320 Görüntülenme
Arınma Gecesi: Sonsuza Dek
5.4 IMDB Puanı

Arınma Gecesi: Sonsuza Dek

(The Forever Purge)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Perfect World Pictures, Platinum Dunes, Blumhouse Productions, Universal Pictures, Man in A Tree
  • Film Süresi 103 dakika
Yönetmen
Senaryo James DeMonaco

Juan ve Adela çiftini merkezine alan ve Arınma Gecesi: Sonsuza Dek ismiyle de anlaşılacağı üzere suçun sadece tek bir gün ile sınırlanmayacağı bir dönemin başlangıcını anlatan film, Juan ve Adela’nın huzur ve mutluluk hayali ile geldikleri Teksas’da başlarına gelen olaylar anlatılmaktadır.


Juan ve Adela kendi ülkeleri olan Meksika’da suçun ve vahşetin içinde yaşamaktan bıkmışlardır ve Amerika’da kendilerine yeni bir hayat kurmak ve hayaller ülkesinden kendi payına düşen hayatı yaşamak istemektedirler. Bir at çiftliğinde işe başlayan çift burada tutunmak zorundadırlar. Çiftliğin sahibinin oğlu göçmenleri sevmese de ve sürekli onlara kötü davransa da Juan ve Adela ne olursa olsun burada kalmak ve para biriktirmeye mecburdurlar. Bu at çiftliğinin asıl sahibi ise Caleb Tucker adındaki yaşlanmakta olan bir adamdır ancak Caleb haksızlık yapmayan ve her daim çalışanları koruyan bir patrondur. Oğlu olan Dylan ise babasının neden bu göçmenlere Amerikan işçileri ile aynı şekilde maaş verdiğini ve onlara neden eşit davrandığını anlamamaktadır. Fakat Dylan çok yakında bir zamanlar aşağıladığı ve sürekli azarladığı bu işçilerin merhametine düşeceğin henüz bilmemektedir. 


Caleb tüm işçilerine yaptığı gibi Juan ve Adela’ya da arınma gecesinde korunmaları için paralarını verir ve özel korunaklı gölgede bu zamanı geçirmelerini sağlar. Sabah olduğunda hemen işe gelen Juan ve Adela ortada bir tuhaflık olduğunu hissederler ancak Juan ve Adela çoktan arınma gecesini bir gece de bırakmak istemeyen ve online bildiriler yüzünden de bir gecelik olan bir rütüelin her güne yayılmasını isteyen faşistlerin arınma gecesine devam ettiklerini bilmemektedirler. Adela işe hazır hale geldiğinde bazı adamların saldırısına u��rar ancak şefi sayesinde hayatını kurtarmayı başarır. Bu sırada eşi Juan ise çoktan olayları kavramıştır ve silahlarını alıp ailecek esir tutulan patronlarını kurtarmak için harekete geçmiştir bile. Tucker ailesi bir grup kendini bilmez cahil şiddet yanlılarınca ele geçirilmiş ve at çiftliklerinde o sırada katledilmek üzeredirler!


 

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

6 yorum