51 Görüntülenme
Amerika’nın Nazileri Sorguladığı Gizli Kamp

Amerika’nın Nazileri Sorguladığı Gizli Kamp

(Camp Confidential: America's Secret Nazis)

Orijinal adı Camp Confidential: America's Secret Nazis olan ve izleyen herkesin gözyaşlarını ve öfkelerini tutamayacakları yapım 4k formatıyla hazırladığımız ve kısa metraj, animasyon ve belgesel kategorilerinde yer alan bir filmdir. Daniel Sivan ve Mor Loushy’nin yönetmenliğinde tamamlanan filmde animasyon görsellerin yanı sıra bu olaylarda yer almış olan gerçek askerlerle de yapılan röportajlar yer almaktadır. Tamamen gerçek olayların işlendiği ve gerçek ilk elden kişilerin perspektifi ile ekranlarınıza gelecek olan bu kısa metraj yapım, konusu itibari ile aslında tarihin fark edilmemiş bir noktasına ışık tutmaktadır. 


Amerika'nın Nazileri Sorguladığı Gizli Kamp ismiyle de bulabileceğiniz filmde Amerika hükümeti 2. Dünya Savaşı sırasında ele geçirilen bazı Nazi esirlerine başkentin yakınlarında konuşlandırdığı çok gizli bir esir kampında tutmaktadır. Bu esir kampının çok gizli olmasının nedeni ise mahkûmlarının tarihi değiştiren ve Hitler tarafından özellikle seçilen kişiler olmasıdır.


Amerika hükümeti kampa bir grup askeri başta koruma görevi ile yollar ancak bu askerlerin hepsi de Yahudi göçmen ailelerinin çocuklarıdır. Savaşın ortalarında ve çoğunun akrabası da halen Nazi kamplarında can çekişen bu askerlere korudukları kişilerin kimler olduğunu söylendiğinde askerler kendilerini zor tutarlar. Çünkü bu esir kampındaki mahkûmlar aslında Hitler’in korkunç deneyler yapmasına yardımcı olan bilim insanlarıdır. Fakat askerler ansızın komutanın yanına çağırılır ve onlara asıl görevleri tebliğ edilir. Bu görev ise bu bilim insanlarını olabildiğince konuşturmak ve Hitler’in, Nazi kampında yaptırdığı tüm deneyleri detaylıca öğrenmektir. İşin aslı bu askerlerin hepsi özenle seçilmiştir ve eğer onları konuşturacak ve bu sırada da intikamlarını alacak bir asker grubu varsa bu da Yahudi askerlerden başkası değildir. Şimdiyse içleri öfke ve acı ile kavrulan bu askerlerin ellerine hem intikam hem de bilgi alma fırsatı geçmiştir. Bakalım bu korkunç durumun sonu nasıl olacaktır?