450 Görüntülenme
Alvin ve Sincaplar Eğlence Adası
4.3 IMDB Puanı

Alvin ve Sincaplar Eğlence Adası

(Alvin and the Chipmunks: Chipwrecked)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Bagdasarian Company
  • Film Süresi 87 dakika
Yönetmen
Senaryo Jonathan Aibel, Glenn Berger, Ross Bagdasarian, Janice Karman
Ödüller 2 ödül & 1 nomination

Alvin ve Sincaplar serisinin üçüncü filmi olan Alvin ve Sincaplar 3: Eğlence Adası ülkemizde 16 Aralık 2011’de gösterime girmiştir. Filmin yönetmen koltuğunda Mike Mitchell oturmaktadır, senaryosu ise Jonahtan Aibel, Glenn Gerger tarafından Ross Bagdasarian’ın yarattığı karakterler kullanılarak yazılmıştır.


İkinci filmde gelişen olaylardan 2 yıl sonra Dave (Jason Lee), Sincaplar ve Dişi Sincaplar Carnival Dream adlı bir gemi ile Uluslararası Müzik Ödülleri törenine doğru yola çıkmışlardır. Sincaplar gemide bir kargaşa yaratır. Sonraki gece Dave akşam yemeği sırasında Alvin’in davranışları için özür dileme niyeti ile kaptanın masasına gider. Dave gittiği sırada Alvin gizlice geminin kumarhanesine kaçar ve Simon onu başlarına daha fazla bela açmasına engel olmak için peşinden gider. Dişi sincaplar ise geminin dans kulübüne giderler ve bir dans yarışmasına dâhil olurlar. Tüm sincaplar sağda sola gezinirken Theodore ise odada izlememesi gereken korku filmleri izlemektedir.


Dave eski patronu Ian Hawke’nin (David Cross) bir pelikan kostümü giymiş, geminin güvenlik sorumlusu olarak çalıştığını keşfeder. Ian geminin kaptanına sincapların daha fazla probleme yol açtığını söyleyip durmaktadır çünkü Dave’den intikam almak istemektedir. Sincaplar gemi görevlileri tarafından birer birer toplanıp odaya getirilir ve Dave onları sorumsuz ve güvenilmez olmakla suçlayıp kızar. Sonraki gün Alvin para-sailing yaptığı sırada ip gemiden ayrılır ve beraberinde diğer sincaplarla beraber uçmaya başlar. Dave bunu görüp engel olmaya çalışsa da eski patronu Ian onu durdurmaya çalışır ve ikisi birden okyanusa düşer. Sincaplar ise bir adaya sağ salim inmeyi başarır.


İndikleri adada geceyi geçiren sincaplar sabah olduğunda yiyecek aramaya başlarlar. Etrafta dolaşırken adada Zoe (Jeny Slate) adında bir kadın görürler. Zoe dokuz yıldır bu adada olduğunu söyler. Sonrasında Zoe’nun ağaç evine giderler.Ağaç evde Simon’u bir örümcek ısırır ve kişiliği değişmeye başlar.


Sabah uyandıklarında Simon tamamen farklı biri olmuştur ve kendisini Simone adında Fransız bir maceracı sanmaktadır. Simone dişi sincaplardan Jeanette’ye âşık olur ve diğer sincaplara kaba davranmaya başlar. Simon dengesizleştiği için liderliği Alvin ve Brittany devralır. Dave ve Ian ise adaya ulaşmış ve sincapları aramaya başlamıştır.

Resimler 2