61 Görüntülenme
1. Sınıf Öğrencisi
6.8 IMDB Puanı

1. Sınıf Öğrencisi

(Shithouse)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi CMR Productions
  • Film Süresi 100 dakika
Yönetmen
Senaryo Cooper Raiff
Ödüller 3 ödül & 4 Adaylık.

Türkçe dublaj ismiyle Batakhane ismini alan ve 4k film formatlı orijinal adı da Shithouse olan yapımda Alex ismindeki çok çekingen hatta asosyal düzeyde içine kapanık bir gencin, üniversiteye başlamasıyla değişen hayatı ele alınmaktadır. 


Alex ailesinden, yıllardır tanıdığı çevreden ve dostlarından üniversite yüzünden ayrı düşmüştür. Zaten kırılgan ve hassas bir yapısı olan Alex bu yüzden üniversitenin ilk döneminde iyice içine kapanır. Çevreye ayak uyduramayan ve hatta korkan Alex bir süre herkesten kaçsa da bunun bir çözüm olmadığını sonunda anlar. 


Alex üniversite hayatına yak uydurmak için bir fırsat arar ve bu fırsat okul partilerinden birisi olarak ayağına gelir. Önemli bir okul partisi verilecektir ve bu partiye de mutlaka Alex gitmelidir çünkü bu onun için mükemmel bir fırsattır. Alex parti gecesi zorla da olsa kendisini partiye sürükler ve buna da çok memnun kalır. Çünkü parti boyunca bir sürü değişik insanla tanışan Alex sonunda kendini iyi hissetmeye başlar. Partide Maggie adında bir kızla da tanışan ve onunla uzun uzun sohbet eden Alex için gece harika ilerlemektedir.


Maggie ve Alex, uzun saatler boyu sohbet ederler, yürüyüş yapıp birbirlerine yakınlaşırlar ve sonunda da Alex, Maggie’nin odasında uyanır. Alex kendini harika hissetmektedir çünkü harika bir partiye katılmıştır ve mükemmel bir kızla tanışıp onunla birlikte olmuştur. Yani Alex kendisine bir kız arkadaş edinmiştir. Ancak sabah Alex kendine geldiğinde Maggie’de bir şeylerin farklı olduğunu görür. Maggie tuhaf bir şekilde Alex ile ilgilenmez ve ona buz gibi davranır. Alex neler olduğuna anlam veremez ve Maggie’den de sağlıklı yanıtlar alamaz. Bunun üzerine Alex başta pes etse de sonra neler olduğunu anlamaya ve Maggie’yi kazanmaya karar verir. Alex’e karşı neden Maggie bir an da buz gibi davranmıştır? Maggie acaba Alex’den hiç hoşlanmamış ve kendine sadece geceyi geçirmek için Alex’i mi seçmiştir? Yoksa sadece Alex’in, Maggie için savaşması mı gereklidir?